VIDEO: V Krušných horách žijí vlci, zachytila je fotopast

  •  

V Krušných horách žijí vlci. Podle hnutí Duha to potvrdily záběry z fotopastí, umístěných na několika místech. Informace o pohybu vlků v okolí Abertam se objevují od loňského léta.

Pohyb velkých šelem v Krušných horách sleduje od loňského podzimu Hnutí DUHA Olomouc s dobrovolníky Vlčích hlídek. „Nedaleko Abertam bylo nalezeno několik stržených ovcí. Věrohodné důkazy o výskytu šelmy přinesl zimní terénní monitoring,“ uvádí hnutí na svém webu. Dobrovolníci ekologické organizace nalezli stopní dráhy, vlčí trus a několik kořistí vlků. Další údaje zprostředkovaly fotopasti.

„Od ledna jsme v Krušných horách našli kolem patnácti vzorků trusu a poslali je na rozbory. Když jsem v květnu objevila dokonce videa vlka, byla jsem opravdu mile překvapená. Vyhlédl si místo, které si oblíbilo více zvířat, na jednom záběru ukázkově pózuje a větří na kameni, kde jsem zrovna stahovala snímky z fotopasti,“ řekla koordinátorka Vlčích hlídek v Krušných horách Štěpánka Kadlecová.

Vlci mohou podle lesníků pomáhat regulovat přemnoženou zvěř. „Výskyt vlka coby přirozeného predátora spárkaté zvěře přispěje ke snížení jejích stavů. To může snížit škody způsobené zvěří na lesních porostech. Vše se ukáže v průběhu následujících několika let, “ řekl Josef Zettl, lesní správce LS Horní Blatná.

Majitelům hospodářských zvířat nabízí stát na obranu proti vlkům dotace na pořízení elektrických ohradníků, pevných plotů nebo na výcvik pasteveckých psů.


  •  

1 komentář u VIDEO: V Krušných horách žijí vlci, zachytila je fotopast

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*