VIDEO: Výstavu věnuje Petr Berounský bývalému řediteli divadla

  •  

Vernisáž výstavy Moje divadlo ústeckého fotografa Petra Berounského se dnes uskutečnila v Galerii Oko.

V sadě fotografií zaznamenal dvorní fotograf Severočeského divadla řadu umělců a baletních i operních představení. „Jediné co tvořím pravidelně od roku 1987 je divadlo a práce s herci, umělci, zpěváky a podobně. Proto mám ve svém archivu nepřeberné množství snímků. Divadlo, ke kterému mě přivedl úžasný človíček, Petr Jonáš. Bývalý ředitel divadla, který nás navždy opustil v závěru minulého roku. A proto, že bude mít zrovna dva dny před vernisáží nedožité narozeniny, věnuji celou výstavu jeho památce a jako poděkování,“ řekl Petr Berounský. Vernisáž, jejíž návštěvníci zcela zaplnili galerii, odstartovalo malé vystoupení sólistů baletu ústeckého divadla Margarity Pleškové a držitele Thálie Vladimira Gončarova.

„A protože mám dvě, takzvané domovské divadelní scény, můžete vidět i možná doposud nepublikované snímky z pražského divadla Ta Fantastika. Podíváte se do zákulisí divadla a ochutnáte úžasnou atmosféru a momenty toho, jak vznikají muzikály, ve kterých vidíte třeba Lucii Bílou, Báru Basikovou, Vojtu Dyka, Dana Hůlku, Michaela Kocába s Vildou Čokem a také Lucii Vondráčkovou,“ dodal ústecký fotograf.

Pro návštěvníky vernisáže Petr Berounský vlastnoručně připravil pro návštěvníky kančí ragú, po kterém se hned zaprášilo.  Výstava v Galerii Oko potrvá do 8.března.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*