VIDEO: Výtěžek z jarmarku pomůže v léčbě čtyřletého Matěje

  •  

Výtěžek z vytočených piv, sbírky a dražby z letošního již čtvrtého ročníku Ústeckého pivního jarmarku malých a rodinných pivovarů, který se konal v sobotu na Kostelním náměstí, putuje rodičům handicapovaného chlapce.

Pivní jarmark navštívily tisíce lidí. Mohli ochutnat nabídku 25 pivovarů. Akce byla provázána s finanční pomocí nadačního fondu Plamínek naděje. Z každého prodaného piva šlo 50 haléřů na logopedický program pro čtyřletého Matěje, který trpí dětskou obrnou. Po celý den probíhala i dobrovolná sbírka a konečnou částku navýšila i dražba půllitrů. Nakonec se částka vyšplhala na 19 800 korun. „Suma je to naproto úžasná, s tím jsme vážně nepočítali. Všem bychom chtěli moc poděkovat,“ řekla Jana Procházková z fondu Plamínek naděje. Šek v závěru akce převzali Matějovi rodiče.

Během soboty se na podiu vytřídala řada kapel jako například Vladimír Mišík, Fleret, Bonifanti, Karel Kahovec nebo The Boom. Vstupné bylo zdarma.

A jak vylastně myšlenka pořádat pivní jarmark v Ústí vznikla? „Po otevření Pivovaru Hotelu Na Rychtě v roce 2010 jsme začali s našimi pivy jezdit na soutěže, abychom zjistili, jak si stojíme v konkurenci ostatních pivovarů. Protože se nám soutěžení líbilo, rozhodli jsme se podobnou akci uspořádat i u nás v Ústí,“ uvedl ředitel Pivovaru Na Rychtě a duchovní otec jarmarku Jiří Šťovíček. Záměrem bylo nabídnout návštěvníkům kvalitní produkty malých a rodinných pivovarů, vyráběných tradiční poctivou metodou bez následné filtrace a pasterizace.

Svůj stánek měl na Kostelním náměstí i největší web o sběratelství pivních lahví. Jeho tvůrce Miroslav Kekrt jich má doma přes tři tisíce. „Lahve hledám po půdách i po sklepích, nejvíc si asi vážím té z Měštanského pivovaru Verneřice,“ podotkl sběratel.

pivní jarmark (1) pivní jarmark (2) pivní jarmark (3) pivní jarmark (4) pivní jarmark (5) pivní jarmark (6) pivní jarmark (7) pivní jarmark (8) pivní jarmark (9) pivní jarmark (10) pivní jarmark (11) pivní jarmark (12) pivní jarmark (13) pivní jarmark (14) pivní jarmark (15) pivní jarmark (16) pivní jarmark (17) pivní jarmark (18) pivní jarmark (19) pivní jarmark (20) pivní jarmark (21) pivní jarmark (22) pivní jarmark (23) pivní jarmark (24) pivní jarmark (25) pivní jarmark (26) pivní jarmark (27) pivní jarmark (28) pivní jarmark (29) pivní jarmark (30) pivní jarmark (31) pivní jarmark (32) pivní jarmark (33) pivní jarmark (34) pivní jarmark (35) pivní jarmark (36) pivní jarmark (37) pivní jarmark (38) pivní jarmark (39) pivní jarmark (40) pivní jarmark (41) pivní jarmark (42) pivní jarmark (43)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*