Vietnamská firma otevře bývalé Tesco zřejmě už na podzim

ilustr. obr.
  •  

Rozlehlý areál obchodního centra ve Všebořicích zatím stále zeje prázdnotou, ale už má nového majitele. Firma Bainbridge, která objekt vybudovala, ho prodala dodavateli vietnamských večerek společnosti Tamda Foods. Cena nebyla zveřejněna.

V areálu zřejmě zůstane zachovaná prodejna smíšeného zboží. Tamda Foods totiž už nabízí prostřednictvím úřadu práce 50 volných pracovních míst na pozici prodavačka smíšeného zboží do všebořického centra. Nástup je od září, což naznačuje, že by prodejna mohla fungovat už na podzim. Co všechno chce firma vybudovat ve všebořickém centru, zatím není jasné.

Na telefonním čísle Tamda Foods funguje pouze záznamník. Informace nemá ani město. „Areál ve Všebořicích je soukromý subjekt a majitel s námi nejednal.  Takže jediné informace, které máme, jsou z veřejných zdrojů,“ řekla mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Vietnamská firma založená v roce 2008. Prodává potraviny a drogistické zboží. Funguje podobně jako jeho konkurent velkoobchodní řetězec Makro. Provozuje od roku 2011 prodejnu v pražské tržnici Sapa a od roku 2015 prodejnu v tržnici Vinamo v Brně. V roce 2013 začala provozovat objednávky do domu. Tržby v posledních letech přesahují miliardu korun.

Obchodní centrum ve Všebořicích bylo postaveno v roce 1999 a jeho nájemní plocha přesahuje 18 tisíc metrů čtverečních. Z ekonomických důvodů tady v roce 2015 ukončil své působení hlavní nájemník, britský řetězec Tesco. Postupně začali odcházet i další, například McDonald’s, až celý objekt zůstal prázdný.


  •  

6 komentářů on Vietnamská firma otevře bývalé Tesco zřejmě už na podzim

  1. Mám zájem o práci ve vašem obchodu mám skusenosti prodejně 10let jsem podnikala v prodeje nábytku a všeho možného

  2. No do prdele…vás bych dámy hned zaměstnala, když vidim jak jste blbý, že pišete do komentáře pod článek o novém obchodu „že mate zajem o praci a ať vam zavolaj“

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*