Víkendový program je opravdu bohatý

ilustr. foto
  •  

Tento víkend bude probíhat další ročník akce Zahájení turistické sezóny v Ústí nad Labem.  Jako každý rok, tak i letos je smyslem akce je podpořit a propagovat město Ústí nad Labem a jeho okolí jako turisticky zajímavou oblast. A co vás čeká?

V sobotu 7. dubna můžete ve volnočasovém areálu na Větruši zdarma zavítat do zrcadlového či přírodního bludiště. Pokud se neztratíte, od 14 hodin se představí Koblížek v podání Sváťova dividla.

V Cyklocentru města Ústí nad Labem na vás čeká řada zajímavých aktivit. Děti se mohou zúčastnit soutěže ve zručnosti na kole, která mimo jiné obnáší jízdu slalomem, zacouvání do „garáže“ z kuželů, zastavení přesně na metě nebo jízdu přes dlouhou kládu. Součástí soutěže zručnosti je i drobný test z pravidel silničního provozu. Pro nejlepší malé cyklisty je připravena dárková taška. Ty nejmenší určitě potěší tvořivé dílničky, kde si budou moci vymalovat obrázky cyklisty či vyřešit bludiště a spojovačku. Dále budou mít děti možnost vyzkoušet si foukání duše a nandání či sundání kola. Těšit se můžete i na bývalého reprezentanta ČR v cyklistice, Jana Hlináka, který vám prozradí vše, co by měl správný cyklista vědět.

Zoologická zahrada letos zahajuje sezónu v duchu 110. výročí založení ptačí rezervace Heinricha Lumpeho.  V sobotu 7. dubna na vás čeká dobová hudba nebo živá socha představující zakladatele Heinricha Lumpeho, se kterým bude možné se vyfotografovat. V Zooškole Heinricha Lumpeho proběhne výstava o jeho životě a díle, včetně historických dobových artefaktů.

Ústecké podzemí – Muzeum civilní obrany pro vás otevře v sobotu 7. dubna vinné sklepy již potřetí. Máte tak jedinečnou možnost ochutnat ta nejlepší vína z Čech a Moravy – od drobných vinařů, pro které je vinařství životním koníčkem, až po světově úspěšná vinařství. Bonusem je možnost osobního setkání s vinaři přímo uvnitř labyrintu Ústeckého podzemí. K dobrému vínu budete moci ochutnat i místní speciality, např. škvarkové sádlo, bramborové placky nebo sýry.

Sobotní akce, degustace piva Březňák, je připravena i v pivovaru Velké Březno. A protože k pivu je třeba něco zakousnout, čekají na vás vepřové speciality v restauraci U Dubu doprovázené hudbou country kapely. V 15 hodin budou vylosováni tři šťastlivci, samozřejmě z řad dospělých návštěvníků, kteří obdrží karton piva Březňák.

V neděli 8. dubna se pak otevře jedinečná technická památka Masarykovo zdymadlo s vodní elektrárnou. Budete mít možnost nejen nahlédnout na velín a do strojovny jezu, přiblíží se vám rovněž systém rybího přechodu, plavební komory či vodní elektrárny.

Přímo nad Masarykovým zdymadlem se majestátně tyčí hradní zřícenina Střekov. Také zde je pro všechny připraven poutavý a zajímavý program. V neděli si ve 14 a v 16 hod můžete projít hrad v doprovodu průvodce v dobovém kostýmu a dozvědět se tak o poutavé historii této hojně navštěvované památky. Pro nejmenší návštěvníky je v 15 hodin připravena pohádka v podání Sváťova dividla.

Novou turistickou sezónu také můžete přivítat na zámku Trmice, kde můžete vidět neobyčejnou expozici v muzeu modelové železnice a ponořit se mezi miniaturní modely vláčků a nádraží. Soutěživí rodiče můžou změřit své síly s dětmi v závodech na autodráze.

Také v letošním roce je Zahájení turistické sezóny v Ústí nad Labem doplněno soutěží. Zúčastněte se alespoň tří akcí, sbírejte razítka a řádně vyplněný leták poté doneste do informačního střediska na Mírovém náměstí. Budete zařazeni do slosování o atraktivní a hodnotné ceny.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*