Viva La Musica obohatí kulturu v Čechách i v Německu

  •  

Dlouholetá přátelská spolupráce Saské Mozartovy Společnosti e. V. a jejích českých partnerů v Ústí nad Labem a v Chomutově bude úspěšně pokračovat.

Ve čtvrtek 27. srpna podepíší v Ústí nad Labem rektor ústecké univerzity Martin Balej, ředitel Základní umělecké školy v Chomutově Karel Žižka a předseda Saské Mozartovy Společnosti e. V. Frank Streuber smlouvu o spolupráci na projektu s názvem „Viva la musica“.

Název „Viva la musica“ nebyl vybrán jen tak náhodou. Vždyť díky podpoře z kooperačního programu Svobodného státu Sasko a České republiky mohou být po tři roky financována hudební setkání a projekty výše zmíněných tří partnerů. Budou mezi ně patřit například hudební Vánoční kalendář v příhraničních regionech obou zemí, sborový soutěžní festival Jirkovský Písňovar nebo sborové symposium Cantus Choralis (jako česko-německé akce) a koncerty Evropské letní filharmonie a sboru a také Saského Mozartova festivalu.

Sbory ústecké univerzity, žáci Základní umělecké školy v Chomutově a děti i mladiství z předchozího projektu „100 Mozartových dětí“ se v posledních letech již mnohokrát setkali na společných akcích a mohou tak s novou perspektivou díky Viva la musica dále rozvíjet a zdokonalovat své hudební schopnosti, vzniklá přátelství a společné hraní.

Dnes již absolventi Základní umělecké školy Chomutov studují v Praze, účastníci Letní filharmonie ve Vratislavi a v Lodži, dospělé „Mozartovy děti“ v Lipsku a Düsseldorfu a všem zaznívá v srdcích stejný tón: Viva la musica.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*