Vláda zrušila limity na dole Bílina

  •  

Klíčové rozhodnutí o zrušení části limitů těžby přijala na zasedání v Ústí nad Labem česká vláda.

Limity padly na Dole Bílina na Teplicku. S omezením, že těžba se musí zastavit minimálně 500 metrů od nejbližších domů. „Svou roli hrála i otázka udržení zaměstnanosti,“ řekl předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ministři se také obávali, aby bylo v budoucnu dostatek uhlí pro teplárny. Naopak na dole ČSA, který patří společnosti Severní energetická, zůstanou limity zachované.

Vládu při příjezdu vítali jak příznivci limitů, tak horníci, kteří chtějí jejich prolomení. Ani jedna ze stran není spokojená. „Jsem hluboce zklamán přístupem vlády k otázce těžebních limitů. Česká vláda jednoznačně obětovala občany Ústeckého kraje kvůli vlastní neschopnosti postavit se k energetickým výzvám čelem,“ řekl krajský předseda Strany zelených Jiří Škoda. Ale horníci chtěli i prolomení na Mostecku. „Rozhodnut vlády je špatné,“ prohlásil předseda Odborového svazu pracovníků v hornictví geologie a naftového průmyslu Jan Sábel. Podle něho bude mít negativní dopad na zaměstnanost.

ujep vlada

Kromě toho premiér Sobotka a ministryně školství Kateřina Valachová jednali s vedením ústecké Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Prohlédli si i rozrůstající se kampus.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*