Vladimír Růžička trenérem Ústeckého Slovanu

Foto: slovanusti.cz
  •  

Ústecký Slovan povede v letošním ročníku trenér Vladimír Růžička. Jako kapitán působil u olympijského triumfu v Naganu. Jako trenér získal dva tituly mistrů světa u české hokejové reprezentace a dva mistrovské tituly České republiky s mužstvem HC Slavia Praha. Podle webu ústeckého hokejového klubu se nyní tento úspěšný trenér přesouvá na střídačku Ústeckého Slovanu.

 Jak se zrodilo vaše angažmá?

V průběhu dubna jsem se potkal s Vláďou Evanem, který se mě ptal na moji hokejovou budoucnost a u kávy jsme si povídali o současné situaci v ústeckém hokeji. Jako severočeského patriota mě zaujala možnost pomoci v našem regionu Ústeckému Slovanu.

Jaké byly Vaše kroky před dohodou s Ústeckým Slovanem?

Od první schůzky jsme se samozřejmě potkali několikrát a modelovali jsme společně situace, které by mohly nastat. Ústecký Slovan pracuje ve skromných podmínkách, což mě dává v současnosti smysl. Přál bych si, aby se po sportovní i ekonomické stránce vrátil Ústecký Slovan tam, kam patří.

Jednali jste tedy už s městem a potencionálními partnery?

Ano, společně jsme navštívili pana primátora Petra Nedvědického s jeho náměstky – Věrou Nechybovou a Jiřím Horákem. Ze společného jednání mám dobrý pocit. Dále jsme samozřejmě jednali s některými ústeckými firmami. Já osobně dále jednám s mimo ústeckými potencionálními partnery a věřím, že podpoří naši myšlenku.

Máte představu o současném kádru Ústeckého Slovanu?

Ano, Ústecký Slovan připravoval mužstvo dle současných možností a uvidíme, jak se budou jednotliví hráči v předzávodním období projevovat na ledě. Důležití klíčoví hráči jsou již zasmluvněni. Ostatní hráče oslovil Miroslav Kanis, který dlouhodobě v této soutěži působil a samozřejmě společně všechny konzultujeme.

Poprvé v kariéře povedete druholigový tým. Jak se na sezónu těšíte?

Určitě se těším. Rád pracuji s mladými hráči, i když je potřeba mít v mužstvu zkušenost. Uvidíme, jak se bude sezóna vyvíjet a jak bude nutné případně mužstvo doplnit.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*