Vlak pojede z Ústí do Teplic a na Moldavu

Foto: ČD

Z Ústí nad Labem přes Teplice až na Moldavu pojede mimořádný únorový vlakový spoj s moderní soupravou RegioShark zvanou Žralok.

Na Moldavu po zdejších mostech a tunely doposud podobná železniční souprava nikdy nejela. Ústecký kraj se dohodl s Českými drahami a vlak tak vyrazí 1. a 2. a poté 15. a 16. února.

JÍZDNÍ ŘÁD

Ústí n.L. hl.n.                 8:24               Moldava v K.h.              16:02

Ústí n.L. západ              8:27               Mikulov – N.Město       16:06 x

Proboštov                      8:40 x            Mikulov v K.h.               16:13 x

Teplice v Č.                    8:43                Dubí                               16:27

Lom u Mostu                9:00 x             Hrob                               16:38

Louka u Lit.                   9:10                Osek město                   16:46

Lom u Mostu zast.       9:12 x             Lom u Mostu zast.       16:52 x

Osek město                   9:23                Louka u Lit.                   17:00

Hrob                               9:30                Lom u Mostu                 17:04 x

Dubí                               9:46                 Teplice v Č.                     17:21

Mikulov v K.h.              9:53 x               Proboštov                      17:23 x

Mikulov –N.Město       10:00 x             Ústí n.L. západ              17:36

Moldava v K.h.             10:05                Ústí n.L. hl.n.                 17:40

(x – zastavuje jen na znamení)

„Pokud byste chtěli využít jen jednu cestu RegioSharkem a nebudete chtít trávit na vrcholcích hor celý den, můžete využít pro cestu nahoru nebo dolů dopravu moldavským motoráčkem, který jezdí na lince U25 mezi Moldavou, Osekem a Mostem a jede na Moldavu v období zimních prázdnin čtyřikrát za den. Podobně se na Moldavu můžete dostat jedním z pěti párů denních spojů autobusu 493 z Teplic. Přitom Vám na všechny uvedené dopravní prostředky stále platí jedna integrovaná jízdenka DÚK,“ uvedl radní pro dopravu Jaroslav Komínek. „Na Moldavě áás oproti předložení jízdenky čeká horký čaj a mimořádná možnost nahlédnout do vestibulu tamějšího nádraží. K jízdám RegioSharku bude mimořádně otevřena také nádražní restaurace,“ dodal.

Z Moldavy přímo od nádraží se můžete vydat na zimní výlet do Nového Města či na běžkách na upravené lyžařské tratě na Vápenici, či dále na Krušnohorskou magistrálu nebo německé běžkařské tratě v Neu Rehefeldu.

Výhodou mimořádných jízd RegioSharku na Moldavu je, že pro ně platí běžný tarif Dopravy Ústeckého kraje i běžný tarif Českých drah. Dá se tedy využít jak například IN karta ČD, tak časová síťová jízdenka DÚK a další, pro danou cestu a čas platné jízdní doklady. Pokud nemáte časovou jízdenku, zvažte, který jednorázový jízdní doklad Vás dle Vaší konkrétní situace vyjde výhodněji. Ceny jízdenek na shodné trase dle tarifu DÚK a dle tarifu ČD se individuálně odlišují. Konkrétně pro jednorázové jízdenky z Ústí nad Labem či Teplic vychází výhodněji tarif DÚK:

Ceny jízdenek v Kč                                                Dospělý           Dítě

Ústí n.L. – Moldava   (tarif DÚK)                            59                    29

Ústí n.L. – Moldava   (tarif ČD)                               87                    43

Teplice – Moldava (tarif DÚK)                                40                    20

Teplice- Moldava (tarif ČD)                                    64                    32

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*