Vodík ze Spolchemie by mohl pohánět ústecké autobusy

  •  

Vedení města a Spolchemie podepsali dnes společné memorandum. Generální ředitel firmy Daniel Tamchyna a primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický se domluvili na těsnější a otevřenější spolupráci. „Spolchemie je nedílnou součástí našeho města a významný evropský výrobce v chemickém průmyslu, který využívá nejnovější technologie. Spolupráce města a chemičky je velmi důležitá,“ řekl primátor města.

Spolchemie se v memorandu zavázala, že zvýší bezpečnost a bude pracovat na zlepšování havarijního plánování a krizového řízení. V plánu je i výsadba zelených pásů na hranicích areálu, které pomůžou omezit následky případných havárií. Jedním z dalších kroků je další snížení průměrného stavu zásob chloru, bez kterého chemička nemůže fungovat, v areálu firmy. Od roku 2004 se zásoby této látky ve Spolchemii podařilo snížit na třetinu.

„Chemička se podpisem memoranda zavazuje úzce a otevřeně spolupracovat s městem. Vydefinovali jsme nejen rozvojové projekty, které přinesou snížení rizik, ale také komunikace ve varovných systémech, společná cvičení nebo právě výstavba zelených pásů. Je to především zvýšení bezpečnosti pro Ústečany,“ přiblížil generální ředitel Spolchemie.

Zároveň bude Spolchemie s městem spolupracovat na využití přebytků ekologického vodíku pro čistý pohon ústeckých autobusů hromadné dopravy.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*