Vrbenského lázně jsou na prodej

  •  

Bývalé lázně dr. Vrbenského na Střekově se obnovy zatím nedočkají. V současné době jsou 5,5 milionu korun na prodej. Chátrající budovu se sousední sportovní halou koupila za devět milionů v roce 2017 společnost Power Get a chtěli objekt opravit a provozovat.

Majitel firmy Miloš Podolský chtěl sportovní halu provozovat bez větších investic a lázně postupně opravovat. Jenže hala byla ve stavu, kdy potřebovala několikamilionové investice a na lázně už nezbývají peníze.

V hale se hrály futsalové zápasy a vzniklo zde oblíbené trampolínové centrum, kurty na ricochet a stolní tenis. Podle Podolského je v plánu na místě i další rozšíření sportovních a kulturních aktivit pro celou rodinu.

Osud lázní je zatím nejistý. Na nabídku prodeje zatím město, které o objekt v minulosti projevilo zájem, nereagovalo a podle primátora je to na posouzení vedením Ústí. Střekovský starosta Petr Vinš chtěl na záchranu objektu rozjet takzvanou crowdfundingovou sbírku, kdy by s financování oprav pomohla především veřejnost. Ale pro takový projekt je požadovaná částka moc vysoká.

„Připravuji projekt na záchranu lázní, bude to formou crowdfundingu, kdy na to bude vyhlášena veřejná sbírka. Chtěl bych ji vyhlásit nejen v Čechách, ale i v Německu, kde žijí lidé, kteří do těch lázní chodili za Schichta. Takže věřím, že se peníze vyberou. Teď potřebujeme s majitelem vyjednat dobrou cenu,“ upřesnil starosta střekovského obvodu s tím, že s majitelem už dvakrát jednal a další jednání plánuje do konce ledna.

Lázně začala v roce 1928 stavět firma Schicht, která si tak připomněla 80. výročí od svého založení. Otevřely se 6. září 1931. Nejmodernější lázně své doby se v šedesátých letech minulého století staly i centrem tragických událostí. Na Ústecku tehdy onemocnělo a zemřelo 16 mladých lidí včetně dětí, které spojovala právě návštěva střekovských lázní. Později se zjistilo, že původcem onemocnění byla bakterie Neagleria fowleri, která žije v horké vodě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*