Vydařené vánoční trhy na ZŠ Stříbrnická

Zdroj: ZŠ Stříbrnická
  •  

Na ZŠ Stříbrnická si užívali již šestý ročník školních vánočních trhů. Žákům a učitelkám z rekordního počtu 18 tříd se podařilo i letos 8. prosince přijít s novinkami a skutečně originálními svícny, svíčkami, vánočními přáníčky a ozdobami na stromeček. Některé třídy se rozhodly svým rodičům před odchodem na třídní schůzku osladit život cukrovím, a tak si na své přišla i školní kuchyňka, která svými vůněmi na trhy lákala celý týden. Třída 6. B vsadila na kulturu a zákazníky ke svému stánku lákala hraním a zpíváním koled. Zářícím očím mladých prodavačů a jejich vskutku mazaným obchodním tahům se dalo jen těžko odolávat, a tak bylo ve většině stánků po dvou hodinách vyprodáno.

A co s pracně vydělanými penězi? Některé třídy si prý půjdou zasportovat, jiné si uspořádají vánoční večírek a některé se možná, stejně jako v loňském roce, o své peníze podělí s dětmi, kterým se o takové škole, jakou je ZŠ Stříbrnická, může jen zdát. Loňská 5. C poslala prostřednictvím UNICEF moskytiéru a vakcínu proti spalničkám do zemí, kde je situace dětí nejtíživější.

A mně nezbývá než poděkovat všem, kteří s organizací trhů pomáhali. Třídě 9. A za veškeré cedulky a plakátky, třídám 8. B a 7. B za výzdobu. Dobrovolníkům, hlavně z 8. B, za odnos stolů a nádobí a za prodej punče a zákusků. Velký dík patří také vychovatelce I. Poláškové a personalistce R. Tíkalové za vynikající zákusky. Zejména pak děkuji všem třídním učitelkám, bez kterých by nebylo co prodávat a které často výrobky svých žáků obětavě financují z vlastního.

Za rok se opět těším na shledanou!

Zdroj: ZŠ Stříbrnická


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*