Vydejte se do kraje vlků, hor i loupežníků

  •  

První letošní cestovatelská přednáška – Podkarpatská Rus Petra Blahuše všechny návštěvníky přenese na nejvzdálenější konec původní Československé republiky, do kraje vlků, loupežníků i svobodných hor s dalekými výhledy

Podkarpatská Rus je dodnes neuvěřitelně svobodným koutem Evropy. Na jejich poloninách se volně pasou stáda divokých koní, svahy hor jsou pokryty těmi největšími borůvkami na světě, hřiby je možné sbírat do nůše a za zimních nocí se třpytivým vzduchem nese vytí vlčích smeček. Je to místo, kde si – na rozdíl od přelidněných Alp – poutník stále připadá opuštěný jako před staletími a kde si může svobodně rozdělat svůj večerní oheň, kde se mu líbí.

Podkarpatská Rus je také místo, které patřilo skoro 20 let do Československa, kde místní lidé s láskou a hrdostí stále na tuto dobu vzpomínají a kde najdeme dodnes překvapivě hodně stop na tuto neslavnější část moderních českých dějin. Přednášku si můžete vyslechnout ve středu 24. ledna od 17:00 hodin v informačním středisku. Vstup je zdarma a přístup bezbariérový.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*