Výstava Má vlast cestami proměn k vidění do konce listopadu

  •  

Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn zavítala opět po roce do Ústí nad Labem. Výstava přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině. Často se takto prezentují obnovené kostely, kapličky, volná prostranství nebo také větší objekty, kterým byl vrácen smysl a způsob využití například po dlouholetém chátrání.

„Letošní rok představuje až 97 proměn, mezi kterými je areál Ústeckého podzemí. Pro Ústí nad Labem je to obzvláště významné, protože tato proměna byla vybrána jako jedna ze dvou z celého Ústeckého kraje, která byla zařazena do užšího výběru pro prezentaci na rollupech. Tyto rollupy, na kterých jsou vždy dvě proměny v každém kraji České republiky, jsou k vidění do 30. 11. 2017 v budově ústeckého magistrátu,“ říká jeho mluvčí Romana Macová.

Iniciátorem a investorem proměny Ústeckého podzemí je René Růžička, realizátorem je NET.W, z.s. Celá proměna byla podpořena partnerstvím ze strany jak města Ústí nad Labem, tak Ústeckého kraje a probíhala v období 2012 – 2016.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*