Výstava na stromech

  •  

Stromy budou vyprávět příběhy lidí pěstujících banány. Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. V týdnu od 7. do 14. října 2017 proběhne třetí ročník se zaměřením na podmínky pěstování banánů.

Příběhy zaměstnanců kostarických a panamských plantáží budou viset v desítkách parků republiky, včetně ústeckých Městských sadů. Návštěvníci výstavy pod širým nebem se na 14 panelech s fotografiemi dozvědí, co vše se skrývá za tolik oblíbeným tropickým ovocem – banány.

„Výstavu na stromech pořádá již potřetí studentská iniciativa Fair UJEP, která se zavázala k podpoře fair trade a odpovědné spotřeby. Naším cílem je získání certifikátu „fairtradová fakulta“ pro jednotlivé fakulty UJEP. Letošní akademický rok již dokončujeme získání certifikátu pro FSE UJEP. Návštěvníci výstavy se mohou také 10. října těšit na promítání dokumentárního filmu Cenová válka o banány, příliš laciná rozhodnutí, které proběhne ve studentské klubovně Cajk,“ sdělila ústecká organizátorka výstavy Lucie Stádníková.

Výstava na stromech se koná v desítkách parků po celé České republice již třetím rokem při příležitosti Světového dne důstojné práce. Ten se slaví 7. října. Minulé ročníky se věnovaly pěstování kávy a pracovním podmínkám v koželužnách a při výrobě obuvi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*