Výstava prací studentů katedry výtvarné kultury je zase tady!

  •  

Výstava s dlouholetou tradicí, BPDP, představuje závěrečné práce studentů katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty UJEP (KVK PF UJEP). Po dobré loňské zkušenosti je letos opět situována do prostoru Muzea města Ústí nad Labem.

Výstava závěrečných prací studentů KVK PF UJEP představuje jejich diplomové a bakalářské práce. Odtud také název expozice: BPDP. Své kvalifikační práce v muzeu prezentuje 14 studentů bakalářského studia (obor Výtvarná výchova – jednooborové a Výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání – dvouoborové) a 8 studentů navazujícího magisterského studia (obory Výtvarně edukativní studia, Učitelství výtvarné výchovy pro SŠ a Učitelství výtvarné výchovy pro ZŠ, SŠ a ZUŠ).

Nově jsou na výstavě představeny také bakalářské práce prvních budoucích absolventů oboru Výtvarná výchova pro pomáhající profese (6 studentů). Studenti tohoto bakalářského studia, které katedra výtvarné kultury třetím rokem nabízí, se specializují na práci s osobami se specifickými vzdělávacími potřebami v oblasti výtvarné výchovy a volnočasových aktivit a jejich studium je postaveno na vyvážené kombinaci výtvarné výchovy, speciální pedagogiky a psychologie. Na tuto specifickou cílovou skupinu jsou proto zaměřeny také jejich závěrečné práce.

Na výstavě jsou zastoupena různá média a odlišné tvůrčí postupy odrážející individualitu a zaměření jednotlivých studentů tak, jak se v průběhu studia profilovali pod vedením svých pedagogů. Shlédnout je možné jak výtvarně pedagogické projekty v podobě autorských vzdělávacích pomůcek či výstupů z tvůrčích dílen, hodin výtvarné výchovy a galerijních animací, tak čistě výtvarné projekty, zahrnující převážně objekty a instalace, ale také kresby, fotografie či šité obrazy nebo konceptuální práce.

Za všemi díly výstavy stojí nějaký příběh, který je více či méně důležité znát pro jejich pochopení. Anotace příběhů budou k dispozici na výstavě.

Slavnostní zahájení výstavy proběhne v úterý 25. dubna 2017 v 17:00 h v Muzeu města Ústí nad Labem. Jako u předchozích ročníků, také letos bude součástí vernisáže výstavy vyhlášení nejlepší vystavené práce v kategoriích výtvarný a výtvarně pedagogický projekt. Výstava samotná potrvá od 26. 4. do 11. 6. 2017.

Vystavující studenti: Šárka Čermáková / Veronika Čmejlová / Anděla Fedorková / Fabiana Fišerová / Zuzana Foktová / Petra Formánková / Tereza Fulierová / Jan Hermann / Helena Hingarová / Andrea Holíková / Anežka Koubková / Renata Krejčová / Jan Krombholz / Aneta Krutská / Jakub Jandera / Tereza Jelínková / Alena Marešová / Jakub Matějka / Karolina Neumann / Jakub Ronovský / Marie Scheerbaumová / Veronika Slámová / Monika Šinfeltová / Martin Šíp / Lucie Vašinová / Vít Vodenka / Pavlína Wessela / Kateřina Zajícová

Výstava BPDP 2017 je otevřena ve dnech: úterý–neděle (mimo státní svátky) od 9:00 do 17:00 h. Vstupné je 50 Kč / 30 Kč.

Muzeum města Ústí nad Labem, Masarykova 1000/3, 400 01 Ústí nad Labem, www.muzeumusti.cz

Katedra výtvarné kultury PF UJEP, České mládeže 8, 400 96 Ústí nad Labem, tel.: 475 283 863, www.pf.ujep.cz/kvk

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*