Vystoupejte na Sněžník, kde byl poprvé zachycen televizní signál

  •  

Jarní únava vás neschvátila a potřebujete se někde „vybít“?

Tak si udělejte například hned o příštím slunečném víkendu nějaký pořádný výstup – 723 metrů vám bude pro začátek stačit? Pokud ano, tak se vydejte na Děčínský Sněžník. Původní německý název této pískovcové stolové hory je Hoher Shneeberg. Němčináři teď zjistili, že se jedná o doslovný překlad. Najdeme ji 7 kilometrů od Děčína.

Zajímavostí je, že se jedná o nejvyšší vrchol geomorfologického okrsku Sněžnická hornatina. A je to čtvrtý nejvyšší vrchol děčínského okresu. Ať už se nahoru dostanete jakýmkoliv tempem, odměnou pro vás bude 33metrová kamenná rozhledna. Výletnici ji tu využívají už od roku 1864. Zajímavostí je, že v roce 1936 tu byl poprvé na území tehdejší Československé republiky zachycen televizní signál vysílaný z nechvalně proslulých Olympijských her v Berlíně. Jedná se o chráněnou technickou památku, která byla hezky zrekonstruována.

Pokud máte hlad, něco na zub najdete v bufetu, který stojí hned vedle rozhledny. Na Sněžník se dostanete z Jílového, kde půjdete zhruba 5 kilometrů po zelené značce – na této trase převýšení dosahuje 460 metrů. Začít ale můžete už v Děčíně – trase je dlouhá asi 9 kilometrů a převýšení činí 600 metrů. Pro ty, co se tak zapotit nechtějí se nabízí dvoukilometrová varianta. Autobusem či autem se dopravíte do místní části Sněžník a pak si dáte zmiňované dva kiláčky s převýšením 130 metrů.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*