Významné jubileum oslavil spisovatel Muška

  •  

Nejen český spisovatel, ale také zpěvák, dramatik, recenzent a redaktor rodák ze Semil dnes žijící v Ústí Ladislav Muška, oslavil v těchto dnech kulaté devadesáté narozeniny. Oslavu tohoto významného výročí ústeckého spisovatele, který má na svém kontě velké množství knih a předsedy Severočeského klubu spisovatele uspořádali i Severočeská knihovna spolu se zmíněným literárním klubem.

„Pan Muška je nejen mistrem psaného slova, ale i milovníkem přírody, rybářem, báječným pěvcem a skvělým člověkem, gratulantů a jeho fanoušků se na oslavě sešlo více než šedesát. Nechyběli mezi nimi ani zástupci města v čele s radní Květoslavou Čelišovou, kteří poděkovali jubilantovi kromě jiného za jeho dlouhodobou činnost pro město Ústí nad Labem v rámci kulturní komise,“ říká Zdenka Andree ze Severočeské vědecké knihovny.

Důležitou součástí svátečního odpoledne byl zároveň i křest knihy „Slunce v hodinách“, do které přispěla většina členů Severočeského klubu spisovatelů a která byla vydána právě k poctě pana Ladislava Mušky. Křtu knihy se ujala ředitelka knihovny Jana Linhartová, která i pomohla oslavenci sfouknout symbolickou devadesátku na dortu a připomněla jeho nesmazatelnou stopu na literární mapě regionu.

„Pan Muška byl z hojné účasti gratulantů velmi dojatý a poděkoval všem, kteří si na něj vzpomněli.  Pak už následovalo autorské čtení, u kterého se vystřídali přítomní spoluautoři antologie. Po troše prózy i poezie si všichni účastníci této zdařilé a milé akce měli možnost popovídat při dobrém jídle a pití,“ dodává Zdenka Andree.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*