Wall-dance na budově Magistrátu města zahájí festival KULT

ilustr. obr.
  •  

Ve čtvrtek 10. října proběhne na Lidickém náměstí zahájení dvacátého druhého ročníku divadelního festivalu KULT. Festival v Ústí nad Labem zahájí netradiční pouliční divadlo, tanec na závěsných lanech na budově magistrátu města, Cyr wheel a další. Celý koncept je v režii Radima Vizváryho, držitele Ceny Thálie. Zahájení reflektuje téma festivalu – Co přináší řeka.

„Samotné zahájení nese název Carpe Diem Ad Rivum – užívej dne nad potokem. Pro umělecké ztvárnění tohoto námětu se tvůrci volně inspirují hledáním Klíšského potoka,“  říká Honza Kvasnička, ředitel spolku Kult.

Během devítidenního festivalu bude možné vybírat z dvanácti divadelních titulů a devíti akcí v rámci doprovodného programu.

Festival uvede čtyři premiéry. Českou premiéru hry People Ukrajinského divadla Lesia Ukrainka Theatre, které vzniklo v rámci projektu Dialog bez hranic. Tradiční premiéru Činoherního studia v režii Davida Šiktance, site-specific zahájení festivalu pod taktovkou Radima Vizváryho a improvizované vystoupení Jiřího Maryšky s Divadlem Demago.

Na KULTu vystoupí akrobatická skupina Losers Cirque Comapny se svým čerstvým vystoupením Heroes, které v sobě nese prvky pantomimy.

Do Severočeského divadla zavítá Divadlo Husa na provázku s představením Vitka v čele s Terezou Marečkovou v hlavní roli. Titul vznikl na motiv knihy české spisovatelky Kateřiny Tučkové o slavné dirigentce Vítězslavě Kaprálové.

V netradičním prostoru uvede svou hru Divadlo Bufet, do divadelního autobusu bude možné nastoupit na představení Jacek staví dům. Připomenout devadesátá léta přijede do Veřejného sálu Hraničář Divadlo pod Palmovkou s představením Pusťte Donnu k maturitě.

Na své si přijdou během festivalu i děti, pro které zahraje Naivní divadlo Liberec Pohádku o LIAZCE a Divadlo DRAK, pohádku Medová královna.

KULT také uvede představení Mýcení Divadla na Zábradlí a Společenstvo vlastníků souboru Vosto5, ale tato představení jsou bohužel dlouho vyprodaná

Festival nabídne řadu akcí v rámci doprovodného programu, a to například dramaturgické úvody s autory k vybraným představením, tři koncerty, výstavu a besedu s Markem Doušou. Program najdete zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*