Z Holandska dorazila do ústecké zoo Kawa

  •  

Ústecká zoologická zahrada má nového obyvatele – samici chvostana bělolícího jménem Kawa. Opice obývající jihoamerický kontinent pochází z holandské GaiaZOO Kerkade, kde se 17. ledna 2011 narodila.

Po svém příjezdu do Ústí byla Kawa umístěna v pavilonu exotária, takže návštěvníci ji mohou sledovat od prvního dne. Zhruba po týdnu aklimatizace ji chovatelé přemístí k pětiletému samci jménem Boby, který momentálně žije ve vedlejší expozici společně s dalším jihoamerickým druhem – lenochody dvouprstými.

Chvostany bělolící začala ústecká zoo chovat v roce 1999. Jedná se o primáty, jejichž domovem je Jižní Amerika, kde obývá tropické pralesy severně od Amazonky. Jsou zapsáni v Mezinárodní červené knize ohrožených druhů a je na ně vypsán Evropský chovný program. Zajímavý je jejich vzhled, neboť samci i samice jsou odlišně zbarveni – samci mají černou srst a obličej je zvýrazněn bílou maskou chlupů, samice jsou šedohnědé s tmavým obličejem, jen od koutků oka jim spodní část obličeje rámují dva světlé proužky, což jim spolu se širokými ústy a koutky svěšenými dolů dodává poněkud melancholické vzezření.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*