Z popelnice bezdomovec příliš nechtěl

  •  

Strážníci se tento týden zaměřili na bezdomovce, kteří v Ústí nad Labem prohrabují popelnice a zanechávají na zemi značný nepořádek.

Podle Jano Novotného z městské policie si mnozí lidé neuvědomují, že se dopouštějí krádeže, když popelnice vybírají. Odpad v tu chvíli patří majiteli popelnice. „Navíc po sobě při vybírání popelnic zanechávají na zemi nepořádek a dopouštějí přestupku znečištění veřejného prostranství,“ doplnil.

V ulici Dlouhá si v kontejneru na odpadky dokonce hověl zanedbaný muž z Teplic. „Když ho strážníci vyzvali, aby kontejner opustil, velice se podivoval na tím, proč má svůj dočasný příbytek opustit, když mu je tam dobře,“ uvedl Novotný. Vysvětlil, že v těchto případech hrozí spícím a odpočívajícím vážné nebezpečí, a to nejen od prochladnutí, ale hlavně při vysypání popelnice do svozového vozu.

Podle něho se stávají se i případy, kdy sběrači barevných kovů se snaží tyto kovy odcizit z kontejnerů na elektroodpad, které jsou v horní části zabezpečeny otáčivou překážkou. Takový sběrač se do kontejneru nějakým způsobem dostane, ale cesta ven je často nad jeho síly.

Akce budou pokračovat i dalších obdobích. Lidé si totiž na bezdomovce a nepořádek často stěžují primátorce Věře Nechybové. „Postih těchto osob je velmi složitý a neúčelný, proto fyzická přítomnost strážníků na místě je více než potřebná,“ uvedla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*