Za tři miliony zdevastovanou ulici nechtějí

  •  

Za ruiny ulice Na Nivách ústečtí zastupitelé odmítají dát tři miliony korun. Městu zchátralé domy, které bude třeba zdemolovat, nabídl Jan David Horsky. Radnice je ochotná jednat, ale maximálně o 400 tisících či bezúplatném převodu.

Ulice chátrá již zhruba dvě desítky let. Domy jsou nebezpečné a do ulice je zakázaný vstup. Před lety domy městu patřily a byla v plánu jejich demolice, ale obvod centrum je prodal za 400 tisíc. Nový majitel je nechal chátrat, nyní je má jeho dědic. „Při jednání nám sdělil, že nemá prostředky, aby s nimi něco udělal,“ uvedla primátorka Věra Nechybová.

Ačkoli jsou domy nebezpečné, v minulosti se zde i zranili lidé, stavební úřad nikdy nenařídil jejich demolici. Podle vedoucího stavebního odboru Vlastimila Hudečka je problém, že když to udělají, majitel je nezbourá, protože nemá peníze. „Náklady půjdou za městem“ upozornil. Podle některých zastupitelů ale nemůže stavební úřad takto uvažovat. Tvrdí, že by měl majitele alespoň pokutovat.

Město bude o budovách jednat. Podle primátorky Nechybové v případě, že by radnice budovy vlastnila, mohla by požádat o dotace na demolice zdevastovaných objektů ve vyloučených lokalitách. Nyní vypsané nejsou, jejich podmínky budou známé nejspíše na konci roku. Zastupitelka Yveta Tomková upozornila na známé podmínky, že jeden uchazeč by měl získat maximálně pět milionů korun. Otázkou podle ní bude, i co by město chtělo s územím dělat a kolik by na vše potřebovalo peněz.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*