Záchranářské vrtulníky ministerstvo soutěží znovu

ilustr. obr.
  •  

Firmu, která bude provozovat leteckou záchranku v Ústeckém kraji, bude ministerstvo zdravotnictví hledat znovu. Loňskou soutěž vyhrála slovenské firma ATE, provázely ji ale nejasnosti a případ prošetřoval i antimonopolní úřad. Vrtulníky stále provozuje firma DSA.

Podle ministerstva zdravotnictví nebylo možné ve staré soutěži pokračovat. „Zadávací podmínky, zejména v otázce technických parametrů vrtulníků, byly stanoveny tak netransparentně, že hodnotící komise neměly jasné podklady jak postupovat. Vedlo to k opakovaným námitkám účastníků tendru. V této fázi řízení nemá ministerstvo žádnou možnost přijmout opatření k nápravě a pomoci tak efektivně a rychle řízení dokončit. Proto je jediným správným postupem zahájit nové zadávací řízení,“ vysvětlil ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík. Nejasnosti plynuly zejména z požadavků na technické podmínky a parametry, které musí splňovat vrtulníky.

„Cokoli by v této situaci ministerstvo podniklo, povede jen k neúměrnému prodloužení dořešení věci. Následovaly by další spory s uchazeči o zakázku a další řešení ÚOHS. Musíme se postarat o rychlý výběr provozovatele a to lze jediným způsobem. V co možná nejkratší době bude dle nové právní úpravy zákona o zadávání veřejných zakázek zahájeno nové zadávací řízení, a to s předmětem plnění v totožném rozsahu a znovu otevřené všem uchazečům v souladu s pravidly hospodářské soutěže,“ doplnil ministr zdravotnictví.

Do doby vybrání vítěze bude služba zajištěna. V tuto chvíli létá, na základě dodatku smlouvy, z Ústí nad Labem firma DSA. Tuto smlouvu je možné ještě dále prodloužit. Jakýkoli výpadek je kdykoli připravena pokrýt armáda a policie svými vrtulníky.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*