Žáci si užívali procházku Paříží i Londýnem

Žáci na výletě. Zdroj: ZŠ Stříbrnická
  •  

Po třech letech jsme opět pro naše žáky uspořádali jazykový a poznávací zájezd do Velké Británie, konkrétně do Londýna. Již minule jsme tento zájezd obohatili o Brusel, a tak i tentokrát jsme se rozhodli přidat a poznat další evropskou metropoli – Paříž.

Dopoledne jsme si prošli centrum, podívali se na známou katedrálu Notre Dame a v přilehlých uličkách ochutnali výborné palačinky ukuchtěné na různé způsoby. Po té jsme se projeli lodí po Seině a vystoupili hned u Eiffelovy věže, na které jsme po vystání půlhodinové fronty zdolali asi 650 schodů a pak už se kochali pohledem z druhého patra na rozlehlou Paříž.

Druhý den pak byl naplánován výlet do krá- lovské rezidence ve Versailles. Třetí den již znamenal přeplutí kanálu La Manche a po dvouhodinové jízdě jsme již chodili po anglické půdě v Londýně.

Začali jsme jízdou na londýnském oku a pak již procházka kolem „Big Benu“, kolem Westminsterského opatství na Trafalgarské náměstí, kde jsme měli krátký rozchod. A pak již do metra na Piccadilly Circus a stařičkým metrem na zastávku Baker Street, kde se už všichni těšili do muzea Madame Tussauds plného voskových figurín. Večer jsme již všichni čekali na tzv. Meeting Pointu na naše rodiny, které si nás postupně odvezly do svých domečků.

ŽŠ Stříbrnická

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*