Zajděte si na představení Do dlaně

Zdroj: naivnidivadlo.cz
  •  

Naivní divadlo Liberec přiveze do Ústí veršovanou pohádku Do dlaně. Těšit se na ní můžete 24. dubna od 15:00 hodin v Severočeském divadle opery a baletu. Vstupné je od 50 do 100 korun. Veršovaná pohádka o koloběhu ročních dob v přírodě je vlastně živým snem jednoho užaslého člověka, před kterým náhle začnou defilovat personifikované roční doby.

A jak všichni dobře vědí, každé období je úplně jiné. Paní Zima je třeskutá a pěkně od rány, deštivé Jaro je osobnost o poznání citlivější, horké Léto se umí pěkně rozpálit, zatímco malíř Podzim pořád lítá s hlavou někde v oblacích. Roční doby spolu postupně svádějí souboj o nadvládu nad světem, ale ať dělají, co dělají, ten boj má stejně vždycky dopředu známý výsledek.

Zato příběh dvou sněhových vloček, který se odehrává v průběhu celého roku, svůj konec ještě nezná. Vločky (obě se jmenují Anežky), které v zimě přistály na zemi, na jaře totiž roztály a v létě se pak vypařily kamsi do vzduchu. Že by smutný konec pohádky? Ale kdeže. Vždyť zima už je zase na spadnutí a s ní padají na zem opět i dvě staré známé sněhové vločky.

Zdroj: Severočeské divadlo opery a baletu


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*