Zákaz vstupu do lesa potrvá další tři měsíce

Foto: HZS ÚK Miroslav Svoboda
  •  

Z důvodu ochrany lesa před akutním nebezpečím požárů následkem dlouhotrvajícího prohlubujícího se sucha vyhlásil ústecký magistrát s okamžitou platností další zákaz vstupu do lesa.  Zákaz potrvá tři měsíce nebo až do odvolání. Magistrát tak reaguje na žádost státního podniku Lesy ČR.

„Zákaz je vyhlášen pouze ve vztahu k lesům ve správě Lesů ČR na území lesních hospodářských celků Telnice, Sněžník a Děčín. Zákaz se vztahuje zejména na Krušné hory, Tiské stěny, Chvojensko, Chuderovsko, Malobřezensko, okolí Ryjic, Povrlů, Chabařovic a Chlumce,“ upřesňuje mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Lesy ČR požadují vyloučit vstup do lesů, včetně turistických stezek. Zákaz vstupu musí být vyznačen na přístupových cestách do lesa. Shodnou žádost obdržel i děčínský magistrát.

„Bezprostřední příčinou žádosti je několik lesních požárů způsobených neukázněnými návštěvníky lesa v průběhu jen jediného víkendu. Největší z nich byl ve dnech 11. až 13. října u Ostrova na hranicích okresu Ústí nad Labem a Děčín, kdy bylo nasazeno jedenáct hasičských jednotek, helikoptéra, letadlo a nutná byla součinnost i s německými hasiči. Příčinou požáru byl otevřený oheň.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*