Zanádraží obsadí strážníci

  •  

Ústečtí radní se rozhodli, že do prostoru Zanádraží umístí detašované pracoviště městské policie.

Již od začátku roku se strážníci kolem nádraží pohybují mnohem častěji, protože si zde lidé stěžovali na veřejný pořádek. Již tu zadrželi i několik hledaných osob. „Cítíme potřebu zvýšit bezpečnost nejvíce vytížených centrálních dopravních uzlů s velkou kumulací obyvatel a návštěvníků, proto jsme našli řešení ve formě detašovaného pracoviště městské policie,“ uvedla primátorka města Věra Nechybová (nez.).

Detašované pracoviště bude sídlit v prostoru Zanádraží a bude sloužit k prvotním administrativním úkonům, které strážníci jinak vykonávají až na nejbližší služebně městské policie v ulici Na Nivách. Hlídky budou do areálu Zanádraží docházet v průběhu pochůzkové činnosti, nápomocné budou i přenosné kamery. „Městské policii toto opatření nezpůsobí žádná negativní opatření ani žádná navýšení, zajištěna naopak bude větší dostupnost strážníků a bezpečnost obyvatel a větší ochrana majetku potenciálních nájemců prostor v Zanádraží,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar (UFO).

V prostoru Zanádraží bude na začátku dubna otevřen cyklopoint, má tu být i kavárna s občerstvením nebo prodejna IT potřeb. V jednání je nově i prodejní galerie.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*