Září v zoo

  •  

Měsíc září je v provozu ústecké zoologické zahrady stále zahrnut do letní sezóny, protože počasí ještě přeje různým výletům a výpravám.

„Zoo je v tomto měsíci otevřena od 9.00 do 18.00 hodin a návštěvníci mohou využít oba vstupy. Pokračují oblíbená komentovaná krmení. Ve všední den se návštěvníci mohou podívat na krmení tuleňů či orangutanů, popř. setkat se se slonicemi na pravidelné procházce. Další z nich jako medový strom pro malajské medvědy, krmení lemurů, surikat či piraň se konají pouze o víkendech. Také Zoovláček  přepravuje v září zájemce do horní části zoo, ovšem pouze o víkendu a za příznivého počasí,“ popisuje provoz vedoucí návštěvnického servisu Andrea Balejová.

Největším lákadlem každé zoo jsou hlavně mláďata. V ústecké zoo se mohou za poslední měsíce pochlubit řadou druhů.

„Jeden z posledních prázdninových přírůstků jsme zaznamenali u morčat uruguayských, které návštěvníci mohou vidět v pavilonu exotária. Jedna skupinka (pár s čerstvým mládětem) žije u tamarínů žlutorukých, druhá (samec s dvěma samicemi a tříměsíčním mládětem) u lenochodů dvouprstých,“ popisuje tisková mluvčí Věra Vrabcová.

„Na konci července se narodila čtyřčata u surikat, drobných afrických šelmiček, které sice nejsou v přírodě nijak výrazně ohrožené, ale u návštěvníků se těší velké popularitě. Letošní rok byl úspěšný, protože nový chovný samec, ač mladý, zplodil dvakrát čtyřčata, takže naše skupinka se úspěšně rozrůstá,“ dodává Věra Vrabcová.

Kromě těchto dvou druhů jsou k vidění trojčata kočky slaništní z Jižní Ameriky, mláďata vzácné majny Rothschildovy nebo koloušci u jelenů bělohubých či siků vietnamských.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*