Zastaví se trolejbusy, mění se jízdní řád

  •  

O víkendech 5. a 6. března a a 12. a 13. března nepojedou ústecké trolejbusy. Cestující musí také od pondělí 7. března počítat se změnou některých jízdních řádů.

Výluku trolejbusové dopravy způsobí práce na přechodu napěťové hladiny z 10 kV na unifikovanou hladinu 22 kV u trakčních měníren Bratislavská a Podhájí. Provoz bude zajištěn autobusy podle platných jízdních řádů. U nočních linek odstávka začne již v pátek v noci.

Ústecký dopravní podnik také od pondělí 7. mění jízdní řády na trolejbusových linkách číslo 58, 59 a na autobusové lince číslo 3. Školní linky 58 a 59 budou upraveny tak, aby ze sídliště Skalka a Pod Vyhlídkou byly provázány s linkami 51 a 56 ve směru do centra v ranní části a v odpolední části pak ve směru z centra na sídliště Skalka a Pod Vyhlídkou. Touto změnou jsou upraveny i odjezdy ve směru z centra na Klíši tak, aby více vyhovovaly začátkům vyučování středních a základních škol, které se v této oblasti nacházejí. Trolejbusové linky 58 a 59 už nebudou provázány v pravidelném intervalu mezi sebou a ani mezi linkou 52, ale jsou přizpůsobeny linkám 51 a 56.

Na lince číslo 3 dojde k úpravě spoje s odjezdem v 7:08 z Koštova, který nově bude zastavovat i v zastávce Nová škola. Firma vyhověla žádosti školy.

Dále na trolejbusových linkách číslo 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 60 a 62 dochází k úpravě garantovaných nízkopodlažních spojů – jízdní řády se nemění, pouze dochází ke změnám ve vyznačeném symbolu – piktogram vozíčkáře u jednotlivých spojů. Tato změna je vyvolána zejména připomínkami cestující veřejnosti.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*