Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci na box a festival

  •  

Ústečtí zastupitelé rozhodli o poskytnutí mimořádné dotace na pořádání boxerského galavečera, který se bude konat tuto sobotu ve Slunetě a zároveň i navýšení dotace pořadatelům divadelnímu festivalu Kult, kterým na poslední chvíli vypadlo několik sponzorů.

Pořadatel Galavečera profesionálního boxu – Boxing Live dostane dotaci ve výši 250 tisíc, místo požadovaných 400 tisíc korun a ke stávající 400 tisícové dotaci dostanou navíc 200 tisíc korun pořadatelé Kultu.

Schválení těchto dotací předcházela v obou případech velmi živá diskuze, která byla okořeněna politickým špičkováním. Zastupitel a člen sportovní komise Radim Bzura upozornil na načasování boxerského utkání v předvolebním období. Na což reagoval Lukáš Konečný, který poukázal, že boxerský galavečer bude vysílán v televizním přenosu a nelze tak datum změnit.

„Hlavní protagonistka sobotního utkání Fabiána Bytyqi je úspěšná sportovkyně, která město Ústí nad Labem, respektive Českou republiku reprezentuje už dlouhodobě. Dotace není určena na její odměnu, která je daná smlouvou, ale na částečné zabezpečení galavečera, jako je ozvučení či pokrytí startovacích poplatků,“ shrnul pořadatel Galavečera profesionálního boxu – Boxing Live Lukáš Konečný.


  •  

1 komentář u Zastupitelé schválili mimořádnou dotaci na box a festival

  1. Brrr. Kdo se díval na internetový přenos ze zastupitelstva města, nemohl podle průběhu projednávání bodu k dotaci pro Konečného (UFO) Boxing Live nenabýt dojmu, že to byl právě samotný Konečný, kdo si tu dvěstěpadesátitisícovou dotaci zachránil pro svoji firmu nakonec sám, když se sám nakonec rozhodl podle vývoje diskuse na zastupitelstvu, aby se hlasovalo o této nižší výši dotace. Ve vzduchu totiž viselo, že nakonec nemusí být zastupiteli schválena dotace žádná, žádné usnesení. Totiž komise rady navrhla a doporučila schválit částku 250 tisíc, neprozíraví radní ve složení Nechybová (UFO), Madar (UFO), Dufek – „Nudlan“ (UFO), Konečný (UFO) a Čelišová (KSČM) navrhli svému kolegovi z hnutí UFO Konečnému o 100 tisíc více. A toto přinesli a navrhli ke schválení zastupitelstvu (jako by si mysleli, že jsou všichni zastupitelé neuvažující ovce a pouhopouzí zvedači rukou) a ještě se kroutili jako psí víno (zejména Madar) přiznat střet zájmů. Prostě (pokolikáté už?) trapas! Až když se rozproudila mezi zastupiteli diskuse, tak snad jedinému Konečnému to „zapálilo“ a pochopil, že není moudré trvat na 350 tisících, že by mu také nemusela být schválena částka žádná… Kdepak, ani na posledním zastupitelstvu města mne ta povedená partička z UFO ve vedení města nepřesvědčila, že jsou to ti praví, kdo jsou schopni důstojně, a ve prospěch Ústečanů, město řídit. Proto doufám, že po volbách dostane šanci město řídit důstojnější sestava.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*