Závěrečný účet města: přebytek více než 225 milionů korun

  •  

Hospodaření města skončilo přebytkem, celkové příjmy města byly 1,94 miliardy, celkové výdaje pak 1,71 miliardy. Přebytek  225,4 milionu korun a městský účet za rok 2017 včera schválila výrazná většina z přítomných 31 zastupitelů, pro zvedlo ruku pro 25 a ostatní se zdrželi.

 

Na diskuzi k závěrečnému účtu bylo znát, že se blíží komunální volby. Zastupitel a bývalý náměstek primátora města Martin Hausenblas (PRO!Ústí)  kritizoval současné vedení města a primátorku Věru Nechybovou, že za celé volební období město nijak významně neinvestovalo. Překvapivě největším kritikem v diskuzi byl zastupitel Pavla Dlouhého (ČSSD), jehož strana současné vedení města při stěžejních hlasováních vždy podporovala.  ,,Přebytek 225 milionů – to není úspora, ale peníze, které vedení města nestihlo smysluplně využít,” tvrdil Pavel Dlouhý, který uvedl, že ,,město zaostává, nerozvíjí se a padá do špíny a beznaděje”.

Podle náměstka Jiřího Madara (UFO) ale došlo k navýšení pro městké obvody o osm milionů. Dalších 184 milionů šlo do investic a na rok 2018 je na investice vyčleněno 424 milionů. Podle primátorky Věry Nechybové (UFO) je finanční přebytek zapříčiněný dobrým řízením města.“Toto vedení města nemá žádné vazby na stavební firmy, zakázky jsou transparanetní, vše nad 150 tisíc korun zveřejňujeme a konečné ceny jsou v průměru o třicet procent lacinější. Já nikomu nedohazuju kšefty“, reagovala Věra Nechybová.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*