Zažijte v sobotu Střekov jinak!

Zažít město jinak poprvé v Ústí nad Labem. Zdroj: www.zazitmestojinak.cz
  •  

Přijďte v sobotu 19. září ve 13:00 hodin na Střekov a zažijte s celou rodinou město jinak. V parku u Činoheráku a přilehlé ulici pro vás chystáme tančírnu, muziku, sousedské speciality, přineste cokoliv, co můžeme společně ochutnat, moderní yoyování, žonglování, workshopy, sportovní aktivity, výstavu děl místního umělce, výtvarné dílny pro děti, divadelní představení a mnoho dalšího. Naším cílem je, aby Střekov sousedsky ožil, lidé se navzájem poznávali a trávili rádi čas ve veřejném prostoru. Všechny vás srdečně zveme, samozřejmě nejen Střekováky.

Podívejte se na kompletní program.

Sousedské slavnosti Zažít město jinak (ZMJ) se budou v roce 2015 konat již desátým rokem. Probíhají v rámci Evropského týdne mobility, který se snaží v evropských městech upozornit a propagovat výhody udržitelné dopravy a rozvoje. V současné době je v souvislosti s intenzivní městskou dopravou veřejný prostor vnímán jako šedivý a nepřívětivý pro lidské aktivity a zájmy.

V sobotu 19. září dojde k vytvoření bezautomobilových zón, které se v rámci ZMJ podaří společnými silami transformovat na místo společného setkávání sousedů, spolků a podniků. Sousedé a kolemjdoucí si tak mohou na ulici dopřát kávu či domácí buchty, posedět a pohovořit s přáteli či shlédnout místní divadlo. Možnosti aktivit jsou skutečně nevyčerpatelné – umělecká a hudební vystoupení, tematické workshopy, semináře, pikniky, aktivity pro děti apod. Cílem není zaplatit objemnou a nákladnou produkci. Naopak, vše je založeno na dobrovolnosti a aktivní participaci – někdo půjčí židle, někdo pomůže postavit pódium, zpřístupní své prostory.

Zatímco Auto*Mat je hlavním organizátorem Zažít město jinak, o konkrétním programu a podobě jednotlivých slavností rozhodují místní obyvatelé a organizace. Specifikem akce je, že jeho příprava je dlouhodobý proces. V průběhu celého roku se aktivní obyvatelé měst podílejí na spolupráci v rámci místního společenství a pomáhají propagovat myšlenku udržitelného rozvoje a komunitní spolupráce.

Zdroj: projekt Zažít město jinak


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*