Zážitková akce s africkou tematikou přilákala do knihovny přes 160 návštěvníků

  •  

V Knihovně Ústeckého kraje se v sobotu 20. ledna uskutečnila úspěšná zážitková akce Cestování všemi smysly: Afrika. Možnost poznat třetí největší kontinent světa využilo více než 160 návštěvníků. Návštěvníci tohoto multižánrového odpoledne měli jedinečnou možnost poznat třetí největší kontinent světa prostřednictvím nejrůznějších aktivit, při nichž zapojili všech pět smyslů.

V rámci bohatého odpoledního programu si účastníci akce mohli osahat nejrůznější autentické předměty, které pro účely akce zapůjčila Zoologická zahrada Ústí nad Labem, nebo vyrazit prostřednictvím virtuální reality na safari. Pro rodiny s dětmi byla připravena výtvarně-zážitková dílna nebo stanoviště s tematickými deskovými hrami. Nechyběla ani možnost poznat Afriku chuťovými buňkami. Na místě bylo možné ochutnat například tradiční pečivo samoussa, sladké kuličky mikate nebo jihoafrická vína.

Pod vedením Jiřího Vasse a Jana France z kapely Meet Your Street se návštěvníci akce s velkým nadšením zapojili do workshopů západoafrického bubnování. Obdobný zájem vzbudila i přednáška cestovatelky, spisovatelky a dlouholeté dobrovolnice Hany Hindrákové, která účastníkům přiblížila Keňu.

Akce se u veřejnosti setkala s velmi pozitivními ohlasy. Zážitkové odpoledne v krajské knihovně si nenechalo ujít více než 160 návštěvníků. „Jsme velice rádi, že se nám podařilo vytvořit formát akce, jenž je atraktivní pro různé skupiny našich uživatelů. Bylo skvělé pozorovat, jak si stejnou akci naplno užívají rodiny s dětmi, senioři nebo lidé s postižením zraku,“ hodnotí ředitelka knihovny Jana Linhartová. Zároveň dodává, že na organizaci akce se podíleli jak zaměstnanci knihovny, tak externí partneři. Obrovské poděkování pak patří organizacím Tichý svět, SONS a Tyflocentrum, díky nimž byla akce přístupná i lidem s nejrůznějšími handicapy.

Knihovna plánuje obdobné zážitkové akce realizovat pravidelně. Již nyní se její uživatelé mohou těšit na další Cestování všemi smysly, které se uskuteční v sobotu 20. dubna. Účastníci lednové akce se v rámci hlasování shodli, že další destinací, kam se s knihovnou vypraví, bude Japonsko.

Jan Černecký, Knihovna Ústeckého kraje


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*