Znáte Seniorskou obálku? Může i zachránit život

Foto: zzsuk.cz
  •  

Záchranářům v Ústeckém kraji v péči o osamocené seniory pomůže takzvaná Seniorská obálka. Tiskopis, ve kterém senioři vyplní informace o tom, kterými nemocemi či alergiemi trpí a jaké berou léky. Obsahovat bude i kontakty na jejich blízké. Obálku pak umístí v bytě na viditelném místě pro případ zásahu záchranářů.

„Správně vyplněná seniorská karta nám umožní rychlejší orientaci v chorobách a užívaných lécích seniora. Zejména v případech, kdy je v bezvědomí, zmatený nebo nemůže mluvit, ale velmi často taktéž při akutní cévní mozkové příhodě či hypoglykemickém kóma u diabetika,“ popisuje mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Projekt Seniorská obálka je určen pro seniory, kteří žijí ve svém  domácím  prostředí sami. Seniorskou obálku  je doporučeno umístit  například na  ledničku  nebo  na  vnitřní stranu bytových dveří. Seniorské obálky i  pravidla pro vyplnění najde zde.


  •  

1 komentář u Znáte Seniorskou obálku? Může i zachránit život

  1. Dobry den , kde a jak mužu sehnat seniorskou obalku jsem s obce EVAŇ Litoměřicko .Je mě 84 roků a špatně se pohybuju Děkuji Spurná

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*