Zoologická zahrada se dočká oprav

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Ústecká zoologická zahrada se dočká nejnutnějších oprav, které je potřeba co nejrychleji vyřešit, Zastupitelé jí schválili téměř dva miliony korun. Část z nich půjde i na speciální auto pro přepravu zvířat.

O peníze město požádalo vedení zoo. „Víme, že stav zahrady není dobrý a investice jsou nutné,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Madar. Téměř milion korun bude stát oprava střechy objektu horního vchodu, do kterého zatéká. Za necelý půlmilion zoo opraví nejvíce rozbité cesty ve svém areálu, celkem přes 600 metrů čtverečních.

Poslední položkou je auto na přepravu zvířat. Původní vůz je po více než 20 letech nepoužitelný, zahrada využívá provizorní. Potřebuje nákladní dodávku, do které lze uchytit přepravky se zvířaty. Vnitřní prostor musí být větraný, i když se nebude vůz pohybovat.

Zoo připravuje také další akce. Podle předsedy dozorčí rady Bořka Voráče hledají cestu, jak vyřešit parkování. Najít řešení je velmi komplikované. Zastupitelé také navrhli, zda by situaci nepomohlo třeba víkendové parkování pod Mariánskou skálou v ceně vstupné s kyvadlovou dopravou do areálu zoo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*