Zpíváme pro tebe pomůže Elence

Foto: Elenka; archiv rodiny
  •  

Už dvanáctý benefiční koncert Zpíváme pro Tebe se nezadržitelně blíží. Jeho pořadatelem je tradičně Ústecký dětský sbor. Výtěžek koncertu bude jako každý rok předán, formou jednoho šeku, jedné konkrétní potřebné rodině z ústeckého regionu. Na benefičním koncertě se představí Ústecký dětský sbor, sbormistři Martina a Petr Zemanovi, klavírista Václav Krahulík, Heyvoice, pěvecký sbor Gymnázia J. Heyrovského v Praze. Ze známých osobnosti přislíbili účast Jan Šťastný, Kateřina Brožová, skupina Průdušky. Speciálním hostem večera bude zpěvačka Dasha.

„Dvanáctý ročník benefice je připravován v nelehké době, přesto věřím, že se podaří získat pro potřebnou rodinu finance, které jí život alespoň částečně usnadní,“ prozrazuje hlavní organizátorka koncertu Martina Zemanová a dádává, že koncert se uskuteční v Severočeském divadle se 14. března od 18:00 hodin.

Tentokrát to bude rodina patnáctileté Elenky. Maminka Elenky stručně popisuje jejich příběh: „Elenka je 15letá slečna, která se narodila jako zdravá holčička. V osmém měsíci její tělíčko neuneslo očkovací látky a následoval její první velký epileptický záchvat. Z veselé a akční holčičky jsme rázem měli doma hadrovou panenku. Po dlouhých a nekonečných vyšetřeních jí po 10 letech diagnostikovali velmi vzácnou a ojedinělou mutací genu HNRNPU s těžkou mentální a pohybovou retardací, těžkou nekompenzovanou farmakorezistentní epilepsii. Kvůli úlekové epilepsii nosí protihluková sluchátka. Elí vyžaduje nepřetržitou denní péči. Už několikrát stála na hranici života, ale protože je to naše bojovné lvíče a usměvavé, veselé sluníčko, zatím jsme to vždy vybojovali. Komunikuje svýma nádhernýma modrýma očima a svým úsměvem. Z nebe na ni dohlíží její tatínek.“

Elenka podstupuje řadu cvičení a terapií, které ji posouvají vpřed. Společně s maminkou bojují a užívají si každý den, radují se z každé nové věci, kterou děvčátko zvládne nebo se naučí. „Elenka nás naučila se nikdy nevzdávat a vážit si i drobných maličkostí. Za každý svůj úspěch si zatleská a jako odměnu nám dává ty nejkrásnější pusinky,“ doplňuje její maminka. Vybranou finanční částku by rodina Elenky použila na zakoupení speciálního kočárku za 75 000 korun a chodítka za 65 000 korun. To vše jí usnadní a umožní samostatný bezpečný pohyb.

Tradičně bude v průběhu benefičního koncertu promítnut o Elence krátký dokument. Divák tak uvidí, ke komu a proč putují jeho peníze. V závěru koncertu bude rodina představena přímo na pódiu Severočeského divadla, kde jí bude předán šek. Ti, kdo se nebudou moci z časových důvodů zúčastnit koncertu, a přesto by chtěli potřebnou rodinu podpořit, mohou přispět na účet číslo: 43-8451510217/0100. Do textu pro příjemce uveďte „Pro Elenku“.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*