ZŠ Stříbrnická opět na Lago di Como

Zdroj: ZŠ Stříbrnická
  •  

Nemohli jsme si přát více. Nadšené děti, spokojení rodiče, procvičená angličtina, noví přátelé a spousta úžasných zážitků. Taková byla první část výměnného pobytu ZŠ Stříbrnická, která se konala pod Alpami na švýcarských hranicích v blízkosti nádherného jezera Lago di Como.

Spolupráce našich škol ZŠ Stříbrnické v Ústí nad Labem a italskou školou v malém městečku Uggiate Trevano na severu Itálie se již stává tradicí. 20 dětí  z 5.-7. tříd se opět vydalo na dlouhou  cestu  za dobrodružstvím s touhou procvičit svou angličtinu v praxi. Děti po probdělé noci v autobusu hned od rána čekal velmi nabitý program, který nepolevil až do pátečního rána, kdy se rozloučily se svými kamarády a daly se na cestu zpět.

Měli jsme možnost zažít výuku v italské škole, kde děti překvapily 60minutové hodiny téměř bez přestávek, návštěvu starobylého městečka Como,  celodenní turistický a naučný výšlap do kopců nad jezerem Lago di Como a v neposlední řadě výlet  do nejznámějšího centra módy  a to do města Milána.

Vše bylo doprovázeno nepolevující anglickou konverzací a italskou zmrzlinou. Na spokojenosti našich děti, však neměl zásluhu jen bohatý program, ale především i velmi milý a obětaví přístup rodičů italských žáků, kteří se o naše děti starali.Sklidili jsme pochvalu za dobré vychování a anglickou výslovnost od italských rodičů, učitelů i pana ředitele. Přijeli jsme unaveni, ale ze zážitků a zkušeností budeme čerpat ještě dlouho.

ZŠ Stříbrnická


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*