Zveme vás na Hudební adventní kalendář

  •  

V čase adventu se v rámci projektu „Viva la musica – kultura v partnerských městech Chemnitz – Ústí nad Labem a jejich regionech“ pomyslně otevře několik okének kalendáře trochu jiným způsobem. Řeč je o společných hudebních vystoupeních českých a německých hudebníků.

Těchto setkání a vystoupení se uskuteční několik, vždy na čísle popisném, které odpovídá datu v kalendáři – princip je stejný jako pří otevírání jednotlivých políček adventního kalendáře. Před domy či v jejich chodbách v Čechách i v Německu se setkají jejich obyvatelé či zaměstnanci a další hosté a společně si zazpívají, zahrají a popovídají. V hektickém předvánočním čase tak dojde k jejich zastavení a nalezení klidné chvíle pro poslech hudby.

První hudební vystoupení se uskuteční dne 1. 12. 2016 od 11:00 h symbolicky na rektorátu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, který sídlí na adrese Pasteurova 1. První koncert na univerzitě proběhne zároveň ve chvíli, kdy se bude před budovou rektorátu rozsvěcet vánoční stromeček. Představí se zde několik uměleckých těles – komorní sbor Nona, který vznikl na sklonku roku 2002 jako výběrový kurz „sborový zpěv“ na katedře hudební výchovy Pedagogické fakulty UJEP, dále Mozartovy děti, mladí hudebníci z Chemnitz, a smyčcový orchestr Kateřiny Lesákové z chomutovské ZUŠ. Hudebníci nejprve vystoupí u stromečku a poté se přesunou do prostor lobby MFC UJEP.

adventni_kalendar_plakat

Dne 8. 12. 2016 se ve 12:00 h otevře okénko na adrese České mládeže 8, kde sídlí mimo jiné i Pedagogická fakulta UJEP. Tento den se uskuteční hudební vystoupení v 50baru a opět se představí sbor Nona a několik dalších hudebníků.

Dne 15. 12. 2016 se bude otevírat poslední okénko v Čechách, a to v obci Jindřišská v Krušných horách, v malebné kapličce, která má číslo popisné 15. V tento den zde vystoupí od 19:00 h v rámci programu „Přišlo jsi k nám, Jezulátko“ komorní smíšený sbor Ventilky ze ZUŠ Jirkov a další hosté.

Na německé straně se uskuteční koncertů celá řada jak v Chemnitz, tak ve městě Zschopau, v období od 26. 11. do 18. 12. 2016. Přehled těchto koncertů přílohou.

Projekt „Viva la musica“ je realizován Saskou Mozartovou společností, Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem a Základní uměleckou školou v Chomutově v období březen 2016 – březen 2019.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*