Akce Look! A Book! potěší v knihovně nejen dětské čtenáře

  •  

Autorské dílny, čtení, prezentace tvorby malých nakladatelství, prodejní výstava knih i grafik. To vše čeká návštěvníky akce Look! A Book!, kterou Severočeská vědecká knihovna pořádá ve středu 25. května od 15:00 do 19:00 hodin v prostorách Lidové části. V případě příznivého počasí bude akce částečně venkovní. Vstup je zdarma.

Všichni se mohou těšit na odpoledne s tvůrci originálních knih, z nichž některé získaly ocenění Zlatá stuha pro nejlepší knihy pro děti a mládež. Kromě prodejní výstavy, a tedy i možnosti nákupu přímo od tvůrců, obsahuje bohatý program hned několik workshopů i autorská čtení.

Patrik Antczak hravou formou představí knihu Alfabeta, která provede předškoláka abecedou. Magdaléna Rutová skloubí dohromady piráty a knížky, a inspirovaná knihou Neskutečná dobrodružství Florentina Flowerse, připraví s dětmi divoké pirátské vlajky. Držitel ceny Magnesia Litera Václav Dvořák bude číst z populárního vesmírného dobrodružství Písečníci a bludný asteroid. Ilustrátorka Anna Mastníková tvořící pod značkou Stellion povede animační dílnu pro nejmenší.

Nakladatelství jakost uvede “výtvarnou a trošku i literární a hudební dílnu” nazvanou Kosmos, na které se bude číst, psát, nahrávat, kreslit, vystřihovat i kolážovat. Čtenáři od 9 do 18 let se při ní budou zabývat vesmírem a jeho tajemstvími od nejrychlejších vesmírných těles přes černé díry až po otázku života ve vesmíru. Na workshop Kosmos jsou nutné rezervace míst na e-mailu detske@svkul.cz

Zúčastní se také řemeslná dílna Woodmaid, nakladatelství Bylo, nebylo, ilustrátorské studio OPAK nebo Městská knihovna Louny, která nabídne šicí dílnu s babičkami nebo prezentaci a prodej svých knih. Více informací nejen o akci, ale i jejím programu najdete na webových stránkách knihovny i stránkách Dětského oddělení.

Jiří Poživil, Severočeská vědecká knihovna


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*