Dva nové kruháče mají zvýšit bezpečnost

Vizualizace okružní křižovatky Krásné Březno, ŘSD.
  •  

V blízkosti krajského města vzniknou hned dva nové kruhové objezdy. První z nich bude v části Krásné Březno a druhý za bývalou plynárnou ve směru na Chlumec. Oba mají za cíl zvýšit bezpečnost dopravy.

V Krásném Březně podle Ředitelství silnic dálnic (ŘSD) nová okružní křižovatka propojí všechny dopravní směry. „Takže dojde k eliminaci nebezpečných manévrů při otáčení vozidel a k celkovému usměrnění dopravy,“ říká mluvčí ŘSD Dana Zikešová a dodává, že nově bude zajištěno mimoúrovňové křížení s chodci a cyklisty. Zároveň bude podle Zikešové doplněn autobusový záliv. Nová okružní křižovatka pomůže i snížení rychlosti vozidel, která je podle provedeného kontrolního měření v místě významně překračována. Podle plánu má stát výstavba kruhového objezdu více než 54 milionů korun bez DPH a hotovo bude ještě letos.

Přestavbu na kruhový objezd se už v příštím roce dočká i nebezpečná křižovatka v ďolíku za bývalou plynárnou, kde je nyní křižovatka silnic, které vedou na Chabařovice a na Chlumec. Podle ŘSD zde denně projede přibližně 12,5 tisíc vozidel a jsou tam i zastávky autobusů, ke kterým ale nevede žádný chodník. „Pro chodce bude úprava znamenat zvýšení bezpečnosti při pohybu k autobusovým zastávkám ležícím u křižovatky,“ podotýká mluvčí ŘSD.

Výstavba dvaačtyřicetimetrového kruhového objezdu by mohla začít v příštím roce a podle odhadu investora vyjde na více než 21 milionů korun bez DPH. Provoz bude během stavby veden střídavě jedním pruhem. Silnice směrem na Chabařovice bude zcela uzavřená. Pokud vše půjde podle harmonogramu, hotovo by mělo být do konce příštího roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*