Odešel jedinečný ústecký fotograf a velký patriot Petr Berounský

  •  

Populární ústecký fotograf Petr Berounský náhle zemřel. Bylo mu 66 let. Živel, který miloval život, skonal ve svém bytě v úterý 6. června.

Před jeho objektivem se objevila spousta krásných žen i hudebních legend. Byl velkým ústeckým patriotem, který na město nedal dopustit. Rád ho zvěčňoval na svých snímcích. Vždyť, kdo by neznal jeho fotografie ze sametových demonstrací na Mírovém náměstí nebo ikonické snímky z děsivé povodně, která se městem prohnala v roce 2002. „Já jsem patriot, Ústí miluji. Jsem takový ten nekritický patriot. Samozřejmě se mi spousta věcí nelíbí, ale jen o tom kecat, jak to vidím na sociálních sítích, neuznávám. Člověk, co jen kritizuje, by měl zvednout zadek ze židle a jít něco pro Ústí udělat,“ řekl v rozhovoru pro časopis Žít Ústí, s nímž od jeho založení úzce spolupracoval.

Známý fotograf se narodil 17. září 1956 v Ústí nad Labem. Spolupracoval s celou řadou umělců, jako byl Michal Tučný, Lucie Bílá, Jiří Korn nebo Fešáci. Objevil modelku Pavlínu Babůrkovou, která se stala Miss ČSFR 1992 a stejně tak o pár let později Vlaďku Erbovou. Byl to jeho nápad, aby si oholila hlavu a tím se odlišila od konkurence, což se ukázalo být geniálním tahem. Měl spoustu výstav a byl dlouhou řadu let dvorním fotografem Severočeského divadla. Petr Berounský se dvakrát oženil a měl dvě dcery. Volné chvíle v posledních letech moc rád trávil na čundrech.

Budeš nám chybět, Péťo.

Rozhovor s Petrem Berounským si můžete přečíst zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*