Poznejte krásy Ústí: Porovnejte čtvrtou nejšikmější věž na světě s tou slavnou z Pisy

Zdroj: Pixabay
  •  

Někdy člověk propadne pocitu, že aby poznal kus světa, musí letět až na jeho druhý konec. I doma se však dají objevovat zajímavá místa, která stojí za to navštívit. Vydejte se na cestu univerzitním městem s průmyslovou tradicí a šikmou věží.

Ústí nad Labem leží na severozápadě Čech mezi Českým středohořím a Krušnými horami. Město sice neoplývá stovkami pamětihodností, o to vzácnější jsou však ty, které tam zbyly. Město totiž bylo na konci druhé světové války zasaženo americkými letouny a v období socialismu zase rozsáhlými demolicemi. Ptáte se, co je z historických pamětihodností v Ústí nad Labem k vidění? Těšit se můžete například na:

  • neogoticky přestavěný kostel Nanebevzetí Panny Marie se šikmou věží,
  • zřícenina hradu Střekov,
  • výletní zámeček Větruše,
  • socha sv. Antonína Paduánského na Mírovém náměstí.

Navštivte evropskou kuriozitu v podobě šikmé věže

Arciděkanský kostel zasvěcený Panně Marii se majestátně tyčí uprostřed města, tudíž ho nemůžete minout. Jeho příběh sahá hluboko do historie, kdy ho roku 1318 postavili němečtí kolonisté. Zajímavostí je jeho vychýlená průčelní věž. Ta byla vážně poničena během druhé světové války při bombardování města.

Poslední měření potvrdilo, že jde o čtvrtou nejšikmější věž na světě. Je tak v těsném závěsu za nejslavnější šikmou věží v Pise, ta v žebříčku zaujímá třetí místo. Ať už se v Ústí rozhodnete vydat kamkoliv, nezapomeňte na finance. Výhodný bankovní účet je bez poplatků a uložené peníze můžete vybírat zdarma ze všech bankomatů po celém světě.

Italská Pisa vs. české Ústí nad Labem
Nejslavnější šikmá věž, která se nachází v italské Pise, je vychýlená o 460 centimetrů. Ta ústecká je nakloněná o 200,9 centimetrů.

Vydejte se za vzácnými druhy do zoo

Jestliže vás více než památky láká příroda a fauna, zavítejte pro inspiraci na stránky jednoho z největších cestovatelských portálů Tripadvisor.cz. Jako třetí nejoblíbenější turistickou aktivitu v Ústí nad Labem uvádí návštěvu zoologické zahrady. Ústecká zoo chová přes 200 druhů zvířat. Odchovat se tam podařilo i několik poměrně vzácných druhů, jako je například nosorožec tuponosý nebo levhart mandžuský.

Na své si přijdou i ti nejmenší. V areálu zoo na ně čeká hned několik dětských hřišť. Cena vstupného se odvíjí od toho, zda je právě sezona. Od dubna do září zaplatí dospělí 120 Kč, děti a důchodci pak 60 Kč. Rodinné vstupné za dva dospělé a dvě děti vyjde na 320 Kč.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*