Turistická sezóna letos odstartuje bohatým programem

ilustr. foto
  •  

První dubnový víkend bude zahájen další ročník akce Zahájení turistické sezóny v Ústí nad Labem.  Jako každý rok, tak i letos je smyslem akce je podpořit a propagovat město Ústí nad Labem a jeho okolí jako turisticky zajímavou oblast.

„Letošní ročník Zahájení turistické sezóny proběhne tentokrát ve zcela novém kabátě. Přesvědčte se i vy, že město Ústí nad Labem a jeho okolí je turisticky zajímavá destinace, především díky jedinečným přírodním podmínkám a velkému počtu kulturně-historických památek,“ zve všechny mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

V pátek 6. dubna můžete zahájit celý víkend zajímavou přednáškou o Českém středohoří v ústeckém Informačním středisku, kterou si připravil Jiří Svoboda, autor knih o Českém středohoří. Přednáška vás seznámí se zajímavými kouty a tajemstvími tohoto nádherného českého pohoří.

V sobotu 7. dubna můžete ve volnočasovém areálu na Větruši zdarma zavítat do zrcadlového či přírodního bludiště. Pokud se neztratíte, od 14 hodin se představí Koblížek v podání Sváťova dividla.

V sobotu se vám bude v Cyklocentru města Ústí nad Labem věnovat bývalý reprezentant v cyklistice Jan Hlinák. Zeptejte se ho na vše, co Vás o cyklistice zajímá. Připravena bude i soutěž a tvořivé dílny.

Také zoologická zahrada letos zahajuje sezónu v duchu 110. výročí založení ptačí rezervace Heinricha Lumpeho. Právě tato rezervace se stala základem dnešní zoologické zahrady. 7. dubna na vás čeká dobová hudba, která navodí atmosféru předválečného Ústí. Přítomna bude i živá socha představující zakladatele Heinricha Lumpeho, se kterým bude možné se vyfotografovat. V Zooškole Heinricha Lumpeho proběhne výstava o jeho životě a díle, včetně historických dobových artefaktů.

Ústecké podzemí – Muzeum civilní obrany pro vás otevře v sobotu 7. dubna  vinné sklepy již potřetí. Máte tak jedinečnou možnost ochutnat ta nejlepší vína z Čech a Moravy – od drobných vinařů, pro které je vinařství životním koníčkem, až po světově úspěšná vinařství. Bonusem je možnost osobního setkání s vinaři přímo uvnitř labyrintu Ústeckého podzemí. A to stále není všechno. K dobrému vínu budete moci ochutnat i místní speciality, např. škvarkové sádlo, bramborové placky nebo sýry.

Sobotní akce, degustace piva Březňák, je připravena i v pivovaru Velké Březno. A protože k pivu je třeba něco zakousnout, čekají na vás vepřové speciality v restauraci U Dubu doprovázené hudbou country kapely. V 15 hodin budou vylosováni tři šťastlivci, samozřejmě z řad dospělých návštěvníků, kteří obdrží karton piva Březňák.

V neděli 8. dubna se pak otevře jedinečná technická památka Masarykovo zdymadlo s vodní elektrárnou. Budete mít možnost nejen nahlédnout na velín a do strojovny jezu, přiblíží se vám rovněž systém rybího přechodu, plavební komory či vodní elektrárny.

Přímo nad Masarykovým zdymadlem se majestátně tyčí hradní zřícenina Střekov. Také zde je pro všechny připraven poutavý a zajímavý program. V neděli si ve 14 a v 16 hod můžete projít hrad v doprovodu průvodce v dobovém kostýmu a dozvědět se tak o poutavé historii této hojně navštěvované památky. Pro nejmenší návštěvníky je v 15 hodin připravena pohádka v podání Sváťova dividla.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*