Univerzita hostí krajské kolo Logické olympiády

Už 7. listopadu proběhne na ústecké univerzitě krajské kolo Logické olympiády, kterou organizuje Mensa.  V této době probíhá již od srpna registrace do sedmého ročníku soutěže, kam se mohou přihlásit všechny děti ve věku od 6 do 20 let. Soutěž má tři kola, to nominační soutěžící zvládnou on-line ve škole, doma, v knihovně nebo kdekoliv jinde s připojením na internet. Ti nejlepší postoupí do krajských kol a o vítězi rozhodne finále soutěže na Pražském hradě.

Logická olympiáda není znalostní soutěž, ale soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. „Všechny soutěžní úlohy jsou založeny na obecných principech a pro jejich řešení není třeba žádných speciálních znalostí. S trochou nadsázky lze říci, že pro jejich řešení je potřeba pouze zdravý rozum,“ vysvětluje předseda Mensy Tomáš Blumenstein.

Hlavním cílem soutěže je obrátit pozornost dětí i odborné veřejnosti ke specifickému nadání, kterým je schopnost logického myšlení a samostatného uvažování. Soutěž doplňuje spektrum akcí určených školákům o aktivitu zaměřenou na oblast, která si v našem vzdělávacím systému stále hledá své místo. Širokým záběrem soutěže dochází k odhalování skrytých talentů. V roce 2014 se do Logické olympiády zaregistrovalo 49 035 soutěžících z 2 056 škol z celé republiky.

Univerzita ráda nabídla své prostory pro konání soutěže, která sdružuje děti a mládež se zájmem o logické myšlení, dění kolem sebe, vědeckou a badatelskou činnost a poznávání nového. Myšlenka Logické olympiády úzce koresponduje s aktivitami  vysoké školy v rámci Teen Age University pro děti a mládež.

Krajské kolo Logické olympiády se koná dne 7. 11. 20143 od 13:30–16:00 hodin v Červené aule MFC v Pasteurově 1 v Ústí nad Labem.

Kontakt: Tomáš Blumenstein, 603 726 030,

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*