V knihovně si můžete nově půjčit skateboard

  •  

Knihovna se v květnu rozhodla obohatit svou nabídku o půjčovnu skateboardů. Kromě akcí jako jsou divadelní představení, prezentaci malých nakladatelství nebo na rodinnou akci, která se uskuteční na pobočce Stříbrníky, krajská knihovna otevírá půjčovnu skateboardů.

Hned ve středu 4. května, v Dětském oddělení ústecké knihovny proběhne workshop s grafikem, ilustrátorem a skejťákem Jakubem Novotným. Návštěvníci akce se dozvědí, jak zvládnout základní skateboardové dovednosti, jaký ve městě pro skateboarding využívat terén nebo jakým disciplínám se věnovat. Zároveň si zde pomocí šablon budou moci potisknout vlastní skateboardy nebo trika.

„V rámci zmiňované akce, kterou jsme pojmenovali Skateboarding pro všechny, plánujeme zahájit provoz půjčovny skateboardů. Ty bude možné půjčovat v našem Dětském oddělení s tím, že tuto službu budou moci využívat všichni registrovaní čtenáři starší osmnácti let. Věkové omezení u výpůjček skateboardů jsme zavedli především z bezpečnostních důvodů, nemyslíme si však, že by to pro naše čtenáře bylo nějakou zásadní překážkou. Na základě našich zkušeností předpokládáme, že dětští čtenáři by si tak jako tak přišli skateboard vypůjčit v doprovodu rodičů nebo starších sourozenců,“ říká k nové inovativní službě knihovny její ředitelka Jana Linhartová a dodává, že půjčování skateboardů je pro čtenáře zdarma, pouze bude při vypůjčení nutné složit vratnou zálohu ve výši 500 korun.

Jan Černecký, Severočeská vědecká knihovna


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*